تبلیغات
اخبار چغندرقند - معاون زراعت وزارت جهادكشاوری: چشم انداز صنعت قند كشور درخشان می شود

 

 چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384

معاون زراعت وزارت جهادكشاوری: چشم انداز صنعت قند كشور درخشان می شود [خبر , ]

<:P:>با اعمال مدیریت صحیح، تامین امكانات و اعتبارات مالی برای كشاورزان چشم انداز امیدواركننده ای را در این صنعت شاهد خواهیم بود.
به گزارش خبرگزاری كشاورزی ایران (ایانا) – محمدحسین شریعتمدار – معاون زراعت جهادكشاورزی با اعلام این مطلب در بیست و هفتمین دوره سمینارهای سالانه كارخانه های قند و شكر ایران كه از دیروز در محل مركز بررسی و تحقیق و آموزش صنایع قند برپا شد با اعلام این مطلب گفت: آمارها نشان می دهد كه صنعت قند كشور روندی صعودی و رو به رشد دارد و با تامین سایر مدیریتها افق امیدواركننده ای را پیش رو خواهیم داشت.
براساس گزارشات رسیده از روابط عمومی مركز بررسی و تحقیق و آموزش صنایع جانبی قند ایران، شریعتمدار به لزوم حمایت از طرح جامع شكر اشاره كرد و گفت: نهایی كردن این طرح به نظریات كارشناسی نیاز دارد و به نظر می رسد با توجه به انتظارات به وجود آمده در سالهای اخیر در زمینه افزایش محصولات، زمینه مناسبی برای قبول پیشنهادات منطقی و قابل اجرا در مسئولین به وجود آمده كه باید از این فرصت استفاده كرد.
همچنین محمدباقر باقرزاده دبیر این سمینار و مدیرعامل مركز بررسی و تحقیق آموزش صنایع قند ایران با اشاره به افت و خیزهای موجود در صنعت یكصد و ده ساله قند گفت: آمارها نشان
می دهد سال گذشته به دلیل عدم وصول به موقع مطالبات از دولت و اجبار به دریافت مبالغ زیاد تسهیلات بانكی، بسیاری از كارخانجات نتیجه زحمات خود را به بانكها تقدیم كرده اند كه تداوم این وضعیت سبب خروج تدریجی سرمایه از صنعت قند و ركود این صنعت استراتژیك خواهد شد.
باقرزاده لزوم برنامه ریزی صحیح در جهت اتخاذ سیاستهای مناسب نوسازی تجهیزات تولید، بهره گیری از تكنولوژی روز، آموزش مستمر كاركنان را ضروری دانست و تحقق آن را نیز منوط به حضور سرمایه و نقدینگی و اصلاح ساختار سرمایه و سیاستگذاریهای مناسب اقتصادی در صنعت قند بیان كرد.
مهندس مهدی مفیدی- مدیرعامل شركت توسعه نیشكر و صنایع جانبی نیز با اشاره به مطلوبتر شدن شرایط، نسبت به سالهای گذشته اظهار امیدواری كرد و گفت: در دنیای پرچالش اقتصاد بین الملل امروز خصوصا در بخش كشاورزی و با وجود رقابتهای شدید و فشار سوبسیدهای كلان كشورهای پیشرفته، دولت با حمایتهای همه جانبه خود و با بیداری و هوشیاری به موقع از صدمه دیدن تولیدكنندگان و سقوط این صنعت جلوگیری كند.
وی همچنین ابراز امیدواری كرد كه با پرداخت تسهیلات تصویب شده از سوی دولت در كنار مبارزه مناسب دولت با قاچاق، تعالی و رشد این صنعت را شاهد خواهیم بود.
بهمن دانایی- دبیر انجمن كارخانه های قندوشكر نیز به ارائه آماری از وضعیت تولید شكر در سال گذشته و همچنین تولید و مصرف ذخیره جهانی شكر در سال 2004 پرداخت.
دانایی به برخی فعالیتهای انجمن صنفی از جمله تعامل بسیار خوب و چشمگیر انجمن با نهادهای مملكتی مانند مجلس و وزارتخانه ها و سازمانهای مربوطه، فعالیت در جهت جذب بودجه ارزی 250 میلیون دلاری برای بازسازی این صنعت، دریافت اعتبار 6/12 میلیارد تومانی برای بهینه سازی مصرف سوخت و مصرف انرژی و تلاش برای برقراری تعرفه مناسب برای واردات شكر خام به میزان 130 درصد و شكر سفید به میزان 150 درصد و تامین نقدینگی و تسهیلات لازم از سوی بانك كشاورزی و جلوگیری از فروش زیرقیمت به دلیل مشكلات نقدینگی كارخانه ها اشاره كرد.
این سمینار فردا (15 اردیبهشت) به كار خود پایان خواهد داد

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384  و ساعت 03:05 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

  سطح سبز مزارع چغندرقند 4 درصد كاهش یافت

  29 و 30 آبان : گردهمایی برنامه ریزی سالیانه تحقیقات چغندرقند برگزار می شود

  مطالبات چغندركاران شهرستان خوی به موقع پرداخت می‌شود

  احداث كارخانه استحصال شكر از چغندر قند در‌ آذربایجان‌شرقی به شركت شیرین عسل تبریز واگذار شد

  معاون وزیر بازرگانی: سقف خرید چغندرقند و نیشكر برداشته شد

  30 هزار تن چغندرقند از مزارع استان قزوین برداشت شد

  كشت چغندرقند در خوزستان آغاز شد

  برداشت چغندرقند در اقلید فارس

  40 هزار بهره‌بردار چغندرقند در خراسان رضوی وجود دارد

  خرید ۲هزار تن بذر اصلاح شده چغندرقند از كشاورزان اردبیلی

  مدیر عامل اتكا در كارخانه قند میاندوآب: پول چغندر كاران به روز پرداخت می‌شود

  كار برداشت چغندرقند در خراسان شمالی آغاز شد

  پس از 4 سال تحقیق: دستگاه سرزن چغندرقند در چهارمحال و بختیاری ساخته شد

  در بخش تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند آذربایجان غربی بیش از 200 طرح تحقیقاتی در زمینه اصلاح چغندرقند اجرا شده است

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]


بایگانی ...

 نویسندگان

امین ساعی (59)


موضوعات

خبر (52)
آشنایی با مدیریت وبلاگ (1)
توصیه‌های كارشناسان (6)


 آرشیو

آذر 1384 (1)
آبان 1384 (12)
مهر 1384 (9)
شهریور 1384 (5)
مرداد 1384 (7)
خرداد 1384 (3)
اردیبهشت 1384 (22)


صفحات

 

 

لینكستان ...

 

لینكدونی ...

چغندر قند - از كاشت تا برداشت (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]