یکشنبه 22 آبان 1384

سطح سبز مزارع چغندرقند 4 درصد كاهش یافت [خبر , ]

در سال زراعی جاری تاكنون یك میلیون و 866 هزار و 67 تن چغندرقند از كشاورزان سراسر كشور خریداری شده است. این میزان در مقایسه باسال گذشته 11 درصد افزایش نشان می دهد.
احمد شیخی، مدیركل دفتر چغندرقند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری كشاورزی ایران ضمن اعلام این مطلب افزود: سطح سبز قابل برداشت در سال جاری، 157 هزار و 685 هكتار اعلام شده است كه این میزان در مقایسه با سال گذشته 4 درصد كاهش نشان می دهد.
وی با اشاره به این مطلب كه كاهش سطح سبز مزارع مربوط به عدم تصفیه حساب به موقع كارخانجات قند با كشاورزان چغندركار در سال گذشته است افزود: به دلیل كمبود نقدینگی و ركود بازار شكر طی دو سال گذشته، كارخانجات قند موفق به پرداخت به موقع پول كشاورزان نشدند و این مطلب باعث عدم استقبال زارعان برای كشت چغندرقند در سال جاری شده است.
شیخی در ادامه افزود: كاهش سطح چغندرقند در سال جاری به ترتیب 6/38 درصد و در استانهای خوزستان، 13 درصد در خراسان شمالی و جنوبی، 6/11 درصد و در كرمانشاه و 5/3 درصد در چهارمحال و بختیاری گزارش شده است.
وی با اعلام این مطلب كه كشت ارقام مونوژرم نسبت به سال قبل از رشد 34 درصدی برخوردار بوده است افزود: با توجه به استقبال قابل توجه زارعان، سطح زیركشت ارقام مونوژرم از 78 هزار هكتار در سال گذشته با 34 درصد افزایش به 105 هزار هكتار در سال جاری افزایش یافته است.
مدیركل دفتر چغندرقند عمده افزایش سطح زیركشت چغندرقند را مزارع تحت پوشش كارخانجات قند استان همدان اعلام كرد و افزود: مزارع استان همدان با 23 درصد افزایش كشت چغندرقند نسبت به سال قبل روبه رو بودند و به ترتیب استانهای فارس با 8/21 درصد، دشت مغان با 14 درصد، آذربایجان غربی با 9/11 درصد و سمنان با 9 درصد افزایش سطح سبز در سال جاری نسبت به سال قبل روبه رو بوده اند.
وی با اعلام این مطلب كه كار برداشت و تحویل چغندرقند تا اواخر دی ماه نیز ادامه دارد افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال حداقل 5 میلیون تن چغندرقند برداشت شود كه این میزان در مقایسه با سال گذشته تفاوت چندانی ندارد.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 یکشنبه 22 آبان 1384

29 و 30 آبان : گردهمایی برنامه ریزی سالیانه تحقیقات چغندرقند برگزار می شود [خبر , ]

گردهمایی برنامه ریزی سالیانه تحقیقات چغندرقند 29 و 30 آبان ماه در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند كرج برگزار می شود.
مهندس صادق زاده- رئیس بخش خدمات فنی و تحقیقاتی موسسه اصلاح و تهیه بذر چغندرقند با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرگزاری كشاورزی ایران (ایانا) گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی ارائه گزارش فعالیتهای موسسه طی سال گذشته و برنامه ریزی تحقیقات چغندرقند برای سال آینده خواهد بود.
وی افزود: در این گردهمایی بیش از 150 نفر از اساتید، محققان، كارشناسان، صاحبنظران و نمایندگان كارخانجات چغندرقند كشور همراه با سایر موسسات تحقیقاتی حضور خواهند داشت.
مهندس صادق زاده با اشاره به طرحهای تحقیقاتی ارائه شده در گردهمایی گفت: بیش از هفتاد طرح تحقیقاتی در زمینه های اصلاح ارقام، بیوتكنولوژی، كشت بافت، به زراعی، خاك و آب، بیماریهای گیاهی، آفات، علفهای هرز و تولید بذر چغندرقند مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
وی افزود: طرحهای پیشنهادی در گردهمایی پس از تصویب در كمیته های تخصصی برای سال آینده مصوب خواهد شد.
گفتنی است در پایان این همایش دو روزه قطعنامه ای از فعالیتهای انجام شده در همایش برای شركت كنندگان قرائت خواهد شد.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 یکشنبه 22 آبان 1384

مطالبات چغندركاران شهرستان خوی به موقع پرداخت می‌شود [خبر , ]

قایم مقام مدیر عامل كارخانه قند شهرستان خوی گفت: مطالبات چغندركاران این شهرستان به موقع پرداخت می‌شود.

علی‌اكبر كرم نژاد روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این كارخانه از نیمه دوم شهریور ماه امسال شروع به تحویل چغندرقند كرده و تا امروز حدود ‪ ۱۱۰‬هزارتن چغندرقند را از كشاورزان تحویل گرفته كه از این مقدار ‪ ۷۵‬هزار تن مصرف شده و ‪ ۱۰‬هزار ‪ ۵۰۰‬تن شكر تولید كرده است.

وی گفت: با توجه به بازار خوب فروش شكر تاكنون ‪ ۱۹‬میلیارد ریال مطالبات كشاورزان چغندركار پرداخت شده و انتظار می‌رود بقیه مطالبات انان با توجه به شرایط خوب فروش شكر به موقع پرداخت شود.

وی افزود: چغندرقند از شهرهای خوی، سلماس، ماكو، قره‌ضیاالدین، پلدشت و چالدران خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود حدود ‪ ۴۰‬هزار تن افزایش خرید و پنج هزار تن افزایش تولید شكر در كارخانه قند خوی مشاهده شود.

به گفته كرم‌نژاد، پیش‌بینی می‌شود تاپایان سال جاری ‪ ۲۴۰‬هزار تن چغندرقند خریداری و ‪ ۳۰‬هزار تن شكر تولید شود.

كارخانه قند خوی پارسال ‪ ۲۰۰‬هزار تن چغندرقند خریداری و ‪ ۲۵‬هزار تن شكر تولید و به بازار عرضه كرده است.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 یکشنبه 22 آبان 1384

احداث كارخانه استحصال شكر از چغندر قند در‌ آذربایجان‌شرقی به شركت شیرین عسل تبریز واگذار شد [خبر , ]

احداث كارخانه استحصال شكر از چغندر قند در استان آذربایجان شرقی به شركت شیرین عسل تبریز واگذار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح احداث اولین كارخانه استحصال شكر از چغندر قند با مشاركت آستان قدس رضوی و با هدف تامین بخشی از نیازهای داخلی به قند و شكر و استفاده بهینه از اراضی با محدودیت شوری به مساحت 7هزار هكتار در دشت تبریز و اختصاص بیش از 12 هزار هكتار از اراضی استان آذربایجان شرقی به كشت چغندر قند پیش بینی شده بود. با اجرای این طرح به طور مستقیم برای 400 نفر و به طور غیرمستقیم برای 4 هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد می‌‏كند و با توجه به مازاد تولید محصولاتی نظیر سیب زمینی و پیاز كه همه ساله خسارت سنگینی را به كشاورزان وارد می سازد، اجرای این پروژه بزرگ باعث تنوع در كشت محصولات مختلف و تحول در وضعیت كشاورزی استان خواهد شد.
بر پایه این گزارش، در این خصوص مذاكرات جدی با مسوولان آستان قدس رضوی به عمل آمد و پس از اخذ مجوز تاسیس كارخانه از سازمان صنایع و معادن، 260 هكتار از اراضی مورد نیاز جهت ایجاد كارخانه از طریق اداره كل منابع طبیعی به آستان قدس رضوی واگذار شده است.
همچنین، مجوز تامین آب این طرح توسط شركت آب منطقه‌‏ای آذربایجان شرقی و اردبیل صادر شده و سایر اقدامات نظیر یك‌‏پارچه‌‏سازی اراضی احداث جاده دسترسی به محل كارخانه برق رسانی و تامین سرمایه مورد نیز صورت گرفته است.
این گزارش حاكی است، اخیراً این كارخانه به شركت شیرین عسل واگذار شده و مذاكره جهت خرید دستگاه‌‏ها و ماشین‌‏آلات با یكی از شركت‌‏های آلمانی انجام شده است.
ضمنا تامین ارز مورد نیاز جهت خرید دستگاه‌‏ها و ماشین‌‏آلات از محل تسهیلات صندوق ذخیره ارزی در حال پیگیری است.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 یکشنبه 22 آبان 1384

معاون وزیر بازرگانی: سقف خرید چغندرقند و نیشكر برداشته شد [خبر , ]

 دولت برای تنظیم بازار شكر تعرفه واردات شكر سفید را از 150 درصد به 50 درصد و شكر خام را از 130 درصد به 30 درصد كاهش داد.»

به گزارش خبرنگار بازرگانی ایسنا، حسن یونس سینكی ـ معاون وزیر بازرگانی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران دلیل این اقدام دولت را افزایش قیمت جهانی شكر دانست و افزود:« وزارت بازرگانی برای حمایت بیشتر از تولیدكنندگان سقف خرید را از خرید تضمینی حذف و میزان خرید در سال‌جاری بدون هیچ محدودیتی از كارخانجات نیشكر و چغندرقند انجام می‌شود.»

سینكی ادامه داد:« نیاز سالانه كشور به شكر مصرفی دو میلیون تن برآورد می‌شود كه یك میلیون و 200 هزار تن میزان نیاز در سال 84 از داخل تامین می‌شود.»

وی گفت:« یارانه‌ای كه دولت برای شكر پرداخت می‌كند با توجه به قیمت تمام شده شكر حدود هزار و 200 میلیارد ریال است كه مستقیما به كارخانجات تولیدی پرداخت می‌شود كه علاوه بر میزان پرداخت دولت برای خرید تضمینی چغندر خواهد بود.»

معاون وزیر بازرگانی افزود:« در كنار پرداخت یارانه به تولیدكنندگان 1600 میلیارد ریال نیز به مصرف كنندگان بر اساس قیمت تمام شده شكر پرداخت خواهد شد.»

سینكی همچنین جلوگیری گسترده از ورود قاچاق شكر، كندی روند تخلیه شكر از بنادر جنوبی و حمل و نقل آنها در كارخانجات و كاهش تولید چغندرقند و نیشكر به دلیل سرمازدگی را از دلایل عمده كمبود شكر در بازار مصرف برشمرد و افزود:« نرخ تعرفه بالای واردات شكر نیز به مشكلات مزبور اضافه شده بود كه واردات آن را با توجه به افزایش قیمت جهانی برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی نداشت به همین منظور هم ستاد كنترل قیمت‌ها تصمیم به كاهش تعرفه‌ها گرفت.»

وی گفت:« دولت تاكنون برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها 55 هزار تن شكر برای مصارف صنعتی و صنفی را در مراكز مصرف تحویل داده و نیز كالابرگ‌هایی را در نوبت‌های مختلف اعلام و شبكه توزیع تزریق كرد.»

سینكی در پاسخ به سوالی در خصوص شرایط قیمت جهانی شكر گفت:« قیمت شكر سفید از 270 دلار در سال 84 به 370 دلار افزایش یافته است و قیمت شكر خام نیز از 220 دلار در نیمه سال 83 به 320 دلار در سال 84 رسیده است.»

وی تاكید كرد:« دولت متعهد شده است كه هر میزان شكر تولیدی از سوی تولیدكنندگان را بدون هیچ محدودیتی خریداری و كمبود نیاز بازار را نیز از طریق واردات جبران می‌كند.»

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 یکشنبه 22 آبان 1384

30 هزار تن چغندرقند از مزارع استان قزوین برداشت شد [خبر , ]

از ابتدای فصل برداشت چغندرقند تاكنون، 30 هزارتن چغندرقند از مزارع استان قزوین برداشت و تحویل كارخانه قند قزوین شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری كشاورزی ایران، عبدالعلی نیك فرجام، معاون فنی و اجرایی سازمان جهادكشاورزی استان قزوین ضمن اعلام این خبر افزود: از این میزان چغندرقند برداشت شده با عیار 7/16 درصد بیش از 4 هزار و 900 تن شكر استحصال شده است.
وی با اشاره به افزایش تولید چغندرقند در سال جاری افزود: در سال جاری 3 هزار و 500 هكتار از اراضی كشاورزی استان به كشت چغندر اختصاص یافته است كه پیش بینی می شود بیش از 120 هزار تن محصول برداشت شود.
نیك فرجام به كشاورزان توصیه كرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی هر چه سریعتر نسبت به برداشت محصول خود اقدام كرده و پس از برداشت نیز بلافاصله به كارخانه قند قزوین تحویل دهند.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  یکشنبه 22 آبان 1384  و ساعت 12:11 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 دوشنبه 9 آبان 1384

كشت چغندرقند در خوزستان آغاز شد [خبر , ]

مدیر زراعت سازمان جهادكشاورزی خوزستان گفت: كشت چغندرقند در سطح شش هزار و ‪ ۲۰۰‬هكتار از مزارع این استان آغاز شد.

"عزیز كریمی" یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال ‪ ۱۶۸‬هزار و ‪ ۷۴۰‬تن چغندرقند در سطح استان تولید شود.

وی افزود: عیار چغندرقند این استان حدود ‪ ۱۳/۴۶‬درصد است.

كریمی اضافه كرد: در سال زراعی گذشته دو هزار و ‪ ۸۳۴‬هكتار از مزارع خوزستان به كشت چغندر قند اختصاص داشت و ‪ ۷۶‬هزار و ‪ ۹۸۲‬تن چغندر قند پاك (بدون گل و لای) از آن برداشت شد.

مدیر زراعت سازمان جهادكشاورزی خوزستان گفت: چغندرقند در دزفول، شوش، اندیمشك، امیدیه و بهبهان كشت می‌شود و دزفول با حدود دو هزار هكتار، بیشترین سطح زیر كشت این محصول در سطح خوزستان را داراست.

كشت چغندرقند تا اواخر آبانماه در خوزستان ادامه دارد.

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/news/view/menu-150/8408010576124415.htm

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  دوشنبه 9 آبان 1384  و ساعت 12:10 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 دوشنبه 9 آبان 1384

برداشت چغندرقند در اقلید فارس [خبر , ]

مدیر جهاد كشاورزی شهرستان اقلید گفت: برداشت محصول چغندرقند از سطح ‪۱۵‬ هزار و ‪ ۱۰۰‬هكتار از اراضی كشاورزی این شهرستان آغاز شد.

مهندس اصغر محمدی افزود: امسال سطح زیر كشت چغندرقند نسبت به سال گذشته دو هزار هكتار افزایش یافته كه پیش بینی می‌شود ‪ ۴۵۰‬هزار تن چغندر قند از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی اضافه كرد: درسال گذشته ‪ ۳۸۰‬هزار تن چغندر قند در این شهرستان تولید و به ‪ ۹‬كارخانه‌های قند استان و كشور تحویل شد.

مدیرجهاد كشاورزی اقلید اظهارداشت: شهرستان اقلید بزرگترین تولیدكننده چغندر قند در استان فارس است و چغندر قند آن با عیار بالای ‪ ۲۰‬درصد دارای بالاترین عیار قند است.

مهندس محمدی گفت:یكی از مشكلات عمده چغندركاران این منطقه كمبود كامیون و گرانی هزینه حمل ونقل محصول به كارخانه‌های قند می‌باشد.

برداشت چغندر قند در شهرستان اقلید از آخر مهرماه آغاز می‌شود و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  دوشنبه 9 آبان 1384  و ساعت 12:10 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 دوشنبه 9 آبان 1384

40 هزار بهره‌بردار چغندرقند در خراسان رضوی وجود دارد [خبر , ]

« با وجود افزایش نرخ تورم در كشور، قیمت چغندرقند همچنان ثابت مانده است.»

سلطانی ـ رییس اتحادیه كشاورزان خراسان رضوی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزی ایسنا با بیان این مطلب گفت:« باید برای چغندرقند نرخ تضمینی در نظر گرفته شود به عبارتی نرخ حداقلی برای خرید محصول توسط كارخانجات موجود باشد و این در صورتی است كه نرخ چغندرقند ثابت است.»

سلطانی با تاكید بر میزان مصرف 14 ـ 15 هزار مترمكعب آب برای این محصول تاكید كرد:« در دنیا به ازای هر 6 دهم درصد مترمكعب آب 2/3 ماده خشك تولید می‌شود در صورتیكه در كشور ما اینگونه نیست.»

او با اشاره به اینكه اكثر كشاورزان چغندرقندكار، دامدرا نیز هستند، گفت:« این كشاورزان به تفاله و ملاس چغندرقند برای دام‌های خود نیاز دارند و با توجه به اینكه تفاله چغندرقند با نرخ آزاد به فروش می‌رسد كشاورزان از فروش چغندرقند به كارخانه‌ها ممانعت می‌كنند.»

سلطانی با تاكید بر اهمیت وجود سیلو برای این محصول اظهار كرد:« اگر چنین محلی در نظر گرفته شود كارخانه‌دار می‌تواند در زمان مورد نیاز این محصول را به كارخانه منتقل و در این صورت نیازی به حمل محصول توسط كشاورز و معطل شدن در صف‌های محصول نیست.»

وی افزود:« با توجه به اینكه هر منطقه برای كشت خاصی مناسب است باید كشاورزان را تشویق كرد تا در منطقه خود محصول مناسب با آن منطقه را بكارند.»

رییس اتحادیه كشاورزان خراسان رضوی در پایان با اشاره به اشتغال‌زایی بالای این محصول گفت:« در استان خراسان 40 هزار بهره‌بردار چغندرقند وجود دارد.»

شایان ذكر است كه بذر كشاورزان این محصول توسط كارخانه تامین می‌شود.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  دوشنبه 9 آبان 1384  و ساعت 12:10 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


 دوشنبه 9 آبان 1384

خرید ۲هزار تن بذر اصلاح شده چغندرقند از كشاورزان اردبیلی [خبر , ]

پیش بینی می شود امسال حدود 2 هزار تن انواع بذر مولتی ژرم اصلاح شده چغندرقند مورد نیاز كشور از كشاورزان بذركار منطقه اردبیل خریداری شود.
مهندس كتال – معاون اداری مالی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرگزاری كشاورزی ایران (ایانا) گفت: سابقه كشت و تولید بذر چغندرقند در دشت اردبیل به حدود 70 سال می رسد.
وی افزود: دشت اردبیل با توجه به خصوصیات منحصر به فرد اكولوژیكی منطقه مناسبی جهت تولید بذر چغندرقند با كیفیت مطلوب است.
مهندس كتال در ادامه گفت: از ابتدای شهریورماه، كار بوجاری اولیه، از بذرهای منوژرم در اردبیل آغاز و تا پنجم مهرماه بیش از یكصد تن بذر به كارخانه های شهرستان كرج جهت بوجاری كامل، رنگ آمیزی، ضدعفونی و بسته بندی ارسال شد و این روند همچنان ادامه دارد.
همچنین عملیات خرید بذر مولتی ژرم اصلاح شده چغندرقند از كشاورزان اردبیلی نیز از شانزدهم مهرماه امسال آغاز شده است و تا پایان امسال پیش بینی می شود حدود 2 هزار تن بذر خریداری شود.
وی افزود: حدود 8 هزار یونیت بذر منوژرم هیبرید رقم رسول جهت كشت پاییزه نیز، بنا به درخواست كارخانه های قند اهواز، اسلام آباد و فسا، بوجاری، رنگ آمیزی، ضدعفونی و بسته بندی شد و جهت توزیع بین كشاورزان چغندركار سراسر كشور ارسال شد.

 

نوشته شده توسط امین ساعی در  دوشنبه 9 آبان 1384  و ساعت 12:10 ب.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

  سطح سبز مزارع چغندرقند 4 درصد كاهش یافت

  29 و 30 آبان : گردهمایی برنامه ریزی سالیانه تحقیقات چغندرقند برگزار می شود

  مطالبات چغندركاران شهرستان خوی به موقع پرداخت می‌شود

  احداث كارخانه استحصال شكر از چغندر قند در‌ آذربایجان‌شرقی به شركت شیرین عسل تبریز واگذار شد

  معاون وزیر بازرگانی: سقف خرید چغندرقند و نیشكر برداشته شد

  30 هزار تن چغندرقند از مزارع استان قزوین برداشت شد

  كشت چغندرقند در خوزستان آغاز شد

  برداشت چغندرقند در اقلید فارس

  40 هزار بهره‌بردار چغندرقند در خراسان رضوی وجود دارد

  خرید ۲هزار تن بذر اصلاح شده چغندرقند از كشاورزان اردبیلی

  مدیر عامل اتكا در كارخانه قند میاندوآب: پول چغندر كاران به روز پرداخت می‌شود

  كار برداشت چغندرقند در خراسان شمالی آغاز شد

  پس از 4 سال تحقیق: دستگاه سرزن چغندرقند در چهارمحال و بختیاری ساخته شد

  در بخش تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند آذربایجان غربی بیش از 200 طرح تحقیقاتی در زمینه اصلاح چغندرقند اجرا شده است

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]


بایگانی ...

 نویسندگان

امین ساعی (59)


موضوعات

خبر (52)
آشنایی با مدیریت وبلاگ (1)
توصیه‌های كارشناسان (6)


 آرشیو

آذر 1384 (1)
آبان 1384 (12)
مهر 1384 (9)
شهریور 1384 (5)
مرداد 1384 (7)
خرداد 1384 (3)
اردیبهشت 1384 (22)


صفحات

1 2

 

 

لینكستان ...

 

لینكدونی ...

چغندر قند - از كاشت تا برداشت (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو